Nyitvatartás:

Csarnokok: Hétfőtől vasárnapig: 8.00-22.00
Pályák: Hétköznap: 16.00-21.00, hétvégén: 8.00-20.00

Ünnepi nyitvatartás: március 15. – ünnepnap – zárva 

Kapcsolattartó:

sportszervező
Divák Dávid
tel.: +36 1 329 1617
mobil: +36 30 440 3054
e-mail: divakdavid@sport13.hu

Terem- és eszközbérlés lista

Munkatársaink:

sportágazat vezető
Kastl Egon
tel.:+36 1 329 1617
e-mail: kastlegon@sport13.hu


sportszervező
Deme Orsolya
tel.:+36 1 329 1617
mobil:+36 70 199 5941
e-mail: demeorsolya@sport13.hu


sportszervező
Odor Gréta
tel: +36 1 329 16 17
mobil: +36-30/958-6543
E-mail: odorgreta@sport13.hu


titkársági munkatárs
Steiner-Berta Nóra
tel.:+36 1 329 1617
mobil:+36 70 686 5480
e-mail: bertanora@sport13.hu


pénzügyi munkatárs
Sajgál Diána
tel.:+36 1 329 1617
mobil:+36 30 687 26 97
e-mail: sajgaldiana@sport13.hu

Rólunk:
A sportközpont látogatóit kérjük az alábbi HÁZIRENDEK betartására!

ASK – csarnokok

ASK – pályák

 

Az Angyalföldi Sportközpont mindazokat várja:

akik fejlesztő rekreációs programok iránt érdeklődnek!

akiknek fontos az egészségük, és ezért igényes környezetben szeretnének tenni!

akik szeretik a csapatjátékokat!

akik kitűnő helyszínen, kiváló szolgáltatással egybekötve szeretnék lebonyolítani céges rendezvényeiket!

2003-ban átadott intézményünkben minden korosztály megtalálhatja az ízlésének és érdeklődésének megfelelő programot, sportolási lehetőséget!

Palettánkon különböző sportolási lehetőségek (foci, kézilabda, tenisz, squash, kosárlabda, vívás, stb.), csoportos fitness órák, óvodás- és nyugdíjas tornák, gyermek- és családi programok, tanfolyamok, bálok, ünnepi események, nyugdíjas programok egyaránt megtalálhatók.

Az épületkomplexumhoz tartozik két nagy csarnok (1210 m2, illetve 1040 m2), egy tánc- és tornaterem (80 m2), kültéri szabványméretű sportpályák (füves-, és műfüves futballpálya (7700 m2 és 6700 m2 ), teniszpálya).

Ha már járt nálunk, akkor azért, ha pedig még nem, akkor pedig azért térjen be hozzánk, hogy saját szemével győződhessen meg arról, hogy nekünk valóban: Van mozgásterünk!

Hangtechnika

Az Angyalföldi Sportközpont 2255 m2-es csarnokaiban használt régi rendszerünket korszerűsítettük, kiegészítve egy felhasználóbarát kezelőfelülettel. A 3 zónára (A csarnok, B1 csarnok, B2 csarnok) osztott rendszerrel mostantól akár egy időben 3 különböző rendezvény is lebonyolítható.

Új hangsugárzó rendszerünk 8 db széles nyitásszögű, szélessávú hangsugárzóból (RCF V10), a küzdőtér lesugárzására, és 2 db szűk vertikális nyitásszögű, szélessávú hangsugárzóból áll, a nézőtér lesugárzására. Cloud digitális zóna mátrix és bejátszó rendszerünkben hangsugárzók vezérlését egy 8 zónás, távvezérelhető digitális egység végzi.  A zónánkénti bejátszást a csarnokokban szabadon elhelyezhető bemeneti panelek biztosítják. Az utasító mikrofonnal, valamint üzenettárolóval ellátott mátrix rendszer közönségtájékoztató és evakuációs célok ellátására is képes. Minden zónához dedikált vezeték nélküli (Sennheiser, EW 135 G3-A-EU + GA3) kézi mikrofon tartozik.

 

 

 

Nyilatkozatok, szabályzatok

Tűzvédelmi szabályzat

Angyalföldi Sportközpont (ASK) története

 

Angyalföldi Sportközpont (ASK)  1139 Budapet Rozsnyai utca 4.

hrsz: 26125/13

A sporttelepet a Láng Gépgyár építette a Láng Gépgyár Sport Kör 1925-ös megalakulását követően.

1990-ig a gyár működtette a létesítményt, ami ekkor került a XIII. kerületi Önkormányzat tulajdonába. Az önkormányzat a tulajdonába került Láng sporttelepet nem adta el, nem épített helyére lakóparkot, hanem a sport célra tartotta meg és fejlesztette önerőből.

Angyalföldi Láng Sportcsarnokból lett (Láng Sporttelepből) Angyalföldi Sportközpont

A sport ünnepe lett a kerületben szeptember 13-a. Ezen a napon adták át ugyanis a Rozsnyai utca 4. szám alatt újonnan épült Angyalföldi Sportközpontot. Az egykori Láng Sporttelep több évig tartó, teljes rekonstrukcióját követően egy minden igényt kielégítő, korszerű sport- és szabadidős tevékenységnek helyet adó létesítmény készült el.

A létesítmény a Rozsnyai és a Lomb utca sarkán, a kerület jelentős építészeti, gazdasági fejlődésnek indult részén található. Az önkormányzat képviselő-testülete 2001-ben döntött a korszerűtlen sporttelep felújításáról, egy évvel később tervpályázatot írt ki a rekonstrukcióra. Ezután megépült egy műfüves pálya, majd 2003-ban átadták a több mint 600 m2 alapterületű, nemzetközi szabványoknak megfelelő sportcsarnokot. A most elkészült és felavatott, teljes körűen akadálymentes sportcentrum főépülete kétemeletes, hajószerű épület. A Rozsnyai utca felőli részén a közösségi és sportszervezői épületszakasz, a fitnesztermek, az étterem és az irodák helyezkednek el. Az előcsarnok másik oldalán találhatók az öltözők a pálya felé néző üvegezett oldalfolyosóval. Az emeletre került tizenkét kétágyas, loggiás vendégszoba, a lépcsőház mögött pedig négy squashpályát alakítottak ki  Az Angyalföldi Sportközpontban már rendszeresen zajlanak testnevelés órák és diákolimpiái versenyek, emellett a sporttelepen több sportág képzése is folyik délutánonként. . A Vasas SC kézilabdabázisát az Angyalföldi Sportiskola adja, a Budapesti Honvéd vívóit a Csata DSE képzi, illetve két éve új otthonra talált az intézményben a nagy múltú labdarúgóutánpótlás-nevelő egyesület, a Szent István SE is. A Sportközpont rendszeresen helyet ad nemzetközi és hazai sporteseményeknek, nyugdíjasok és fogyatékos emberek sportolásának, a kerületi kihelyezett óvodai és iskolai testnevelésnek, a kerületi kézilabda utánpótlásbázisnak, szabadidősport rendezvényeknek és egyéb más bérlőknek.

Nálunk élmény a pihenés!

Rólunk:

Ki ne szeretne mindent egy helyen elintézni, megkapni?!

Az Angyalföldi Sportszálló kitűnő helyszíne lehet egy családi sportnapnak, csapatépítőnek, illetve a városrészünkbe látogató turistáknak szállásként.

A Sportszálló területén belül kiváló melegkonyhás étterem, squash pályák, wellness, kondi terem és egy 45 fős előadó terem várja a látogatókat.

Vendégeinket saját fürdőszobákkal rendelkező 12 db két ágyas, és egy földszinti családi szobával várjuk.

Információ:

Telefon: +36 1 329 1617

Kapcsolat:

Nyitvatartás:

Squash
hétfőtől-vasárnapig: 6.00-22.00

 

Terem- és eszközbérlés lista

Központi elérhetőségek:

Cím: 1139 Budapest, Lomb utca 45.
Telefon: +36 1 329 1617
honlap: www.hotel13.hu

Kapcsolattartó:

Sportágazat vezető
Kastl Egon
Mobil: +36 30 308-4427
E-mail: kastlegon@sport13.hu

 

Házirend:

A be- és kijelentkezés/ érkezés-távozás szabályozása

Érkezés: legkorábban 14.00 órától lehetséges.

Távozás: legkésőbb 10.00 óráig kell megtörténnie.

(Esetenként ettől eltérőn)

Bejelentkezéskor ki kell tölteni a regisztrációs lapot.

A szoba elhagyásakor ellenőrizzük a csapokat és az elektromos berendezéseket. Távozáskor kell megfizetni a szobában esetlegesen okozott károkat.

Parkolás

Kérjük ne állja el az utat járművével, hagyjon helyet másoknak is. Kérem figyeljen arra, hogy a parkoló egyirányú, melynek a bejárata Lomb utca és kijárata a Rozsnyay utca sarkán található. A főbejáratot, az első emeleti ajtót és a parkoló bejáratát a „proxy” gomb érintéssel nyithatja, ami a szoba kulcs tartozéka

Berendezések, szobák használata

A szoba berendezéseit ne mozgassák (képek, stb.). A nagyobb távirányító  a TV ki-és bekapcsolására szolgál, a kisebbik a csatornák váltására és a hangerőt szabályozására alkalmas.

Ingyen wifi elérhető a hotel területén. A „KHT Public” hálózat, jelszó nélküli.

A szobákat minden nap takarítjuk, és egy héten kétszer cseréljük az ágyneműt, és törölközőket.

Általános

Az épület területén tilos a dohányzás, kérem dohányzás esetén használják az erre az épület előtt kijelölt területet. Kérem vegyék figyelembe, hogy a dohányzásra kijelölt helyen kívül a dohányzás szigorúan tilos, 500.000 Ft-ig is büntethető cselekedet.

Vendégek látogatói

A vendégek látogatóinak a recepción kell bejelentkezniük. A látogatónak az épület területén a recepciós engedélyével csak reggel 9 óra és este 22 óra között szabad tartózkodniuk.

Biztonsági szabályok

A biztonsági kamerák folyamatos működésűek. Minden szobához tartozik széf. A szobában hagyott tárgyakért felelősséget nem vállalunk, javasoljuk a szobaszéf használatát.

Bármikor amikor elhagyja a szobáját, be kell zárni az ablakokat és az erkélyajtót.

Elveszett tárgyakkal kapcsolatban keresse a recepciót.

A szoba kulcsának elvesztése esetén, annak pótlását meg kell fizetni.

Tiltott cselekedetek

gyúlékony anyagot/tárgyat tárolni a szobában tilos,

elektromos készülékek (vasaló, elektromos sütő…) használata tilos, kivéve a személyes higiéniai eszközök (hajszárító, stb.), számítástechnikai eszköz vagy mobiltelefonnal kapcsolatos eszközök,

az étteremből ételt, italt, evőeszközt, edényeket kivinni tilos,

a szobák bútorzatát vagy elektromos felszerelését kivinni tilos,

18 év alatt alkoholt fogyasztani tilos,

kerülje el a hangoskodást és 22 óra után csendet tartson,

élő állatok kitiltottak a hotel egész területén.

Baleset- és tűzvédelem

A tűzesetekre és balesetekre vonatkozó szabályozást kötelező betartani.

A menekülő utakról készült térképek a szobaajtókon találhatóak. Kérem tanulmányozza őket. A menekülő útirányok világító táblákkal is jelezve vannak.

A ház szabályainak megsértése esetén a vendég köteles megtéríteni azokat.

Fontos telefonszámok

Recepció: +3630/211 5820 vagy +361/238 8085

Hotel vezetősége: +3630/845 2848

Vészhelyzet esetén értesítendők

Mentők: 104

Rendőrség: 107

Tűzoltóság: 105

Általános segélyhívó: 112

Nyitvatartási idő

Recepció: 0-24

Hotel étterme:
reggeli: 8.00-10.00
ebéd: 12.00-14.00
vacsora: 18.00-20.00

A fizetés szabályai

A hotelünkben csak a következő pénznemet fogadjuk el: készpénzben Forint.

Angyalföldi Sportszálló története

 

Corner Hotel Angyalföld  1139 Budapest, Lomb utca 45.

2010-es létesítményfejlesztés keretében került kialakításra a 12 szobás szálláshely, mely a kerületünkbe látogató sportolók fogadását tette lehetővé. A létesítmény a Rozsnyai és a Lomb utca sarkán, a kerület jelentős építészeti, gazdasági fejlődésnek indult részén található.  A most elkészült és felavatott, teljes körűen akadálymentes sportcentrum főépülete kétemeletes, hajószerű épület. A Rozsnyai utca felőli részén a közösségi és sportszervezői épületszakasz, a fitnesztermek, az étterem és az irodák helyezkednek el. Az előcsarnok másik oldalán találhatók az öltözők a pálya felé néző üvegezett oldalfolyosóval. Az emeletre került tizenkét kétágyas, loggiás vendégszoba, a lépcsőház mögött pedig négy squashpályát alakítottak ki. 2016-ban egy két lakrészből álló családi szobát alakítottak ki a földszinten. Szintén 2016-ban vált kereskedelmi szálláshellyé, aminek köszönhetően szolgáltatásai mindenki számára elérhetővé váltak.

Rólunk:

Tudod, hogy Budapest egyik félszigete egykor sziget volt? Melyik ez a „sziget”?

Ha a Népszigetre tippeltél, akkor a válaszod helyes!

Voltál már nálunk? Nem? Akkor itt az ideje, hiszen nálunk a napközis táboroktól kezdve, a céges és egyéb rendezvényeken át a különböző szabadtéri rendezvényekig mindent meg tudsz szervezni. A minden évszakban szép Duna-parti környezet megfelelő helyszínéül szolgálhat baráti sütögetős összejöveteléhez, családi napokhoz, csapatépítésekhez, akár evezéssel egybekötve is. A pázsitos, ősfás területen sok szabadtéri program rendezhető: a kertben játszótér, elkerített mini focipálya és kerti zuhanyzó található, de a tágas, füves terület természetesen egyéb közösségi foglalkozásnak is teret adhat. A kerti grillkemencében, a kiépített bogrács- és szalonnasütő helyen hangulatos nyáresti programok rendezhetőek. A kertből közvetlen lejáró nyílik a Duna-partra, ahol vízisportolásra, vagy horgászatra van lehetőség. A Népszigetről kerékpártúrákat is lehet szervezni például a jól megközelíthető szentendrei kerékpárúton keresztül.

 

Központi elérhetőségek:

Cím: 1138 Budapest, Népsziget út 6.
Telefon: +36 1 329-1617

Terem- és eszközbérlés lista

Kapcsolattartó:

Sportszervező
Odor Gréta
tel: +36 1 329 16 17
mobil: +36-30/958-6543
E-mail: odorgreta@sport13.hu

Nyilatkozatok, szabályzatok

Tűzvédelmi szabályzat

Népszigeti Gyermek- és Ifjúsági Tábor (Népszigeti Gyermektábor) története

 

Népszigeti Gyermek és Ifjúsági Tábor (Népszigeti Gyermektábor) 1138 Budapest, Népsziget út. 6.

Népsziget Gyermek és Ifjúsági Tábor (hrsz:25992/1) 1986-os építésű az ingatlanon az épület

Kezdetekben is cserkész- és úttörőtáborok voltak a sziget ezen területén, ahol ma a XIII. kerület gyermektábora található. A létesítmény Budapest XIII. kerületében a Népszigeten, zöldövezetben, közvetlenül a Duna parton a hajókikötőtől 200 méterre található. A tábor adottságainál fogva rendkívül alkalmas családi napok, napközis vízi-és egyéb sport- és üdülőtáborok megrendezésére, illetve más rendezvények lebonyolítására. A háborút követő demográfiai hullám következtében feladatként jelentkezett a gyerekek nagyobb számú nyári felülete.
A szigeten kialakított tábor 1968-tól ideális környezetet nyújtott a tanulók számára.. Kezdetben a Csavargyár munkásainak gyermekei is itt tölthették a nyári szünidőt. Az épületben 18 szoba kb. 45 fő befogadására alkalmas.

A kőépület földszintjén található konyha és a mintegy 70 fő elhelyezésére alkalmas étkező biztosítja az ott lévők kulturált körülmények közötti étkezését. Az étkezőben egyéb szabadidős programok, foglalkozások is lebonyolíthatók. Az ingatlan nagyméretű kerttel rendelkezik. A pázsitos, ősfás területen sok szabadtéri program rendezhető: a kertben játszótér (hintákkal, mászókákkal), elkerített mini focipálya és kerti zuhanyzó található, de a tágas, füves terület természetesen egyéb közösségi foglalkozásoknak is teret adhat. A kerti grillmedencében a kiépített bogrács-és szalonnasütő helyen hangulatos nyáresti programok rendezhetők. A kertből közvetlen lejáró nyílik a Duna-partra, ahol vízi sportok művelésére, vagy horgászatra van lehetőség.
A Népszigetről kerékpártúrákat is lehet szervezni, például a Népszigetről jól megközelíthető a szentendrei kerékpárút is. 2010-ig bentlakásos táborként működött, de a bevezetett szabályozások miatt ma már a szobákat csak napközbeni pihenő jelleggel lehet használni. A tábor árterületre épült, így a komolyabb fejlesztése csak akkor várható, ha megoldottá válik az árvízveszély kezelése. Legutolsó árvíz idején, (2013) ezek a képek fogadtak bennünket.

A Népszigeti Gyermektáborban szervezzük a tavalyi év (2017) óta a Vakáció-akció Maxi nyári napközis táborunkat a kerület felső tagozatos diákjai számára.
A tábor adta lehetőségek, a nagy szabad tér, a jó levegő, a tágas, zöld környezet ideális helyszíne a tábor mindennapjainak, a foglalkozások és programok megszervezésének

Felújítások

2002 – terasz szigetelés, burkolása
2014 – árvíz utáni helyreállítási munkák (kazán, külső csatorna)
2016 – árvíz utáni helyreállítási munkák

Fejlesztések

1996 – raktár bontása – új építése
2003 – átalakítási munkák

Rólunk:

Szeretné, ha gyermeke nem csak úszni tanulna meg, de sikeresebben is tudna beilleszkedni a mindenkori környezetébe is? Az úszásnak köszönhetően egy időben mindkettőt elérhetik.

A kerület zöldövezetében, a Nővér utcában található tanuszodánk. A létesítmények a XIII. kerületi óvodások és iskolások úszásoktatásának, gyógyúszásának a színhelyei.

Szabványméretű tanmedencével (12,5x6m), külön öltözőkkel várják az úszni vágyó gyermekeket. Érdeklődni, és jelentkezni a központi telefonszámon lehet.

Az uszoda nem nyilvános fürdő, csak gyermek úszóoktatási tevékenységre alkalmas.

A sikeres úszásoktatás 4 alapvető alkotóeleme, amitől az oktató és a gyermekek egyfajta szimbiózist fognak alkotni. Játékos feladatok, versenyek, sok dicséret, mozgáskoordinációt fejlesztő gyakorlatok. Ezek mind egy úszásoktatás alkotó elemei.

Várunk, ha nem csak sodródni szeretnél az árral, hanem úrrá lenni rajta.

 

Kapcsolat:

Nyitvatartás:

Az uszoda zárt rendszerben működik. Az uszodahasználatról és a tanfolyamokról telefonon vagy e-mailben lehet érdeklődni a kapcsolattartóknál.

Ünnepi nyitvatartás: március 15. – ünnepnap – zárva 

 

 

Központi elérhetőségek:

Cím: 1138 Budapest, Nővér utca 15.

Kapcsolattartó:

Bohóchal Sportegyesület

Úszásoktatással kapcsolatos információ

Pálházi Edit

06/70-286-2574

bohochal13[kukac]bohochal.hu

Kapcsolat:

sportszervező
Deme Orsolya
tel.:+36 1 329 1617
mobil:+36 70 199 5941
e-mail: demeorsolya@sport13.hu

Házirend:

Kedves Vendégünk!

A Nővér utcai Tanuszoda hétköznapokon délelőtt az iskolai és óvodai úszások függvényében, délután 15.00 és 19.00 óra, szombaton 8.00 és 12.30 óra között tart nyitva.

A víz hőfoka: 30-32 C, a vízmélység: 84 cm.

Az uszoda nem nyilvános fürdő, csak gyermek úszóoktatási tevékenységre alkalmas.

A sportszerűtlen magatartás, a rendzavarás az uszodából történő azonnali eltávolítást vonja maga után. Az uszoda területén a rendre és a tisztaságra az ott dolgozók és a kísérő pedagógusok figyelnek. Az iskolai úszásoktatás során az öltözői rendért a kísérő tanár a felelős.

Felelősséget (pénzért, értéktárgyért) csak az úszómesteri helyiségben elhelyezett tárgyakért vállalunk.

Az uszoda egész területén a dohányzás szigorúan tilos!

Az uszodába és a kertbe kutyát behozni tilos.

Étel és italfogyasztás csak az uszoda előcsarnokában engedélyezett, az öltözőkben és a folyosókon szigorúan tilos!

A szándékosan vagy felelőtlenül okozott rongálásért a kár okozóját kártérítési kötelezettség terheli.

Kísérők, hozzátartozók az oktatás alatt az előtérben tartózkodhatnak. Ez alól kivétel a bemutató óra, amikor – az egészségügyi előírások betartása mellett – a kísérők is bemehetnek a medencetérbe.

A medencében gyermek csak az oktató jelenlétében tartózkodhat! Az oktatásban résztvevők testi épségéért, biztonságáért kizárólag az oktatók felelnek!

Vízbe ugrálni tilos! A vízben játék, labdázás csak az oktató engedélyével megengedett.

Az utcai cipőket az előtérben kell hagyni, a folyosóra és az öltözőkbe cipőben belépni tilos!

Az uszodatérbe csak zuhanyozás és a lábmosó használata után lehet belépni!

A fürdőruha és az úszósapka viselete az oktatott gyermekek részére kötelező!

Igény esetén vendégeink saját tulajdonú hajszárítójukat is használhatják, azonban az ebből eredő esetleges balesetekért, készülékben keletkezett meghibásodásért a felelősséget nem vállalunk. Amennyiben a saját hajszárító használatából eredően bármilyen kár keletkezik, azért annak használója / birtokosa teljes felelősséggel tartozik intézmény felé.

A fürdő szolgáltatásait igénybevevő gyerekek egészségének és testi épségének védelme érdekében a fürdőt kérjük, ne látogassák:

– lázas, továbbá fertőző gyomor-, bélrendszeri és bőrbetegségben szenvedő,

– nem begyógyult sebbel, fertőző betegségben szenvedő,

gyerekek, kísérők és hozzátartozók.

Aki a házirendet megsérti, figyelmeztetés után meghatározott időre vagy véglegesen kitiltható az intézményből, s ellene akár hatósági eljárás is indítható. A házirend betartása közös érdekünk.

 

Nyilatkozatok, szabályzatok

Tűzvédelmi szabályzat

Nővér utcai Tanuszoda története

 

Nővér utcai Tanuszoda 1138 Budapest, Nővér utca 15.     

(Németh László Gimnázium tanuszodája (hrsz: 26543/6)

„Messziről indultunk”

„Itt említeném meg az úszásoktatás elősegítése érdekében megépült Kilián utcai tanuszodát, ennek munkálataiban részt vettek a kerületi vállalatok. Ezt, s az ez évben elkészülő Radnóti utcai tanuszodát, mi igen jelentősnek tartjuk, mert a kormányhatározatok értelmében egyre inkább előtérbe kerül gyermekeink egészséges életmódra nevelése. Ugyanezt a célt szolgálja az Újpalotai úti sporttelep korszerűsítése, s a már említett kocogó pálya. A tanuszodák felépítéséhez jelentős összeget kapunk a Fővárosi Tanács művelődési osztályától is.”   (részlet: Angyalföld, 1976. május 1-i szám)

Az 1960-as évek közepén került megépítésre a tanuszoda, hogy a kerület északi részén található oktatási-nevelési intézményeket szolgálja ki. A tanuszoda a Kilián (ma Nővér utca) utcai iskola udvarának területén kapott helyet.

A Németh László Gimnázium jogelődjének alapítási éve 1948, de működését a Bauhaus iskolához tartozó, Kozma Lajos tervezte jelenlegi épületben csak 1949. október 22-én kezdte meg. Az intézmény 1963-ig általános, majd néhány évig tizenkét évfolyamos iskolaként, később, 1971-től négy évfolyamos gimnáziumként működött Lipscher Ervinné dr. vezetésével. A gimnázium Kilián György nevét viselte. A nevelőtestület Rónai Béla kezdeményezésére – az egész magyar pedagógiai gondolkodást megélénkítve – 1989-ben az intézmény felvette Németh Lászlónak, kiemelkedő nevelőnknek, európai látókörű gondolkodónknak és nemzeti klasszikusunknak nevét. A Nővér utcai tanuszodában hetente kb. 640 fő ismerkedik az úszás alapjaival. A tanuszoda kiszolgálja a kerületi óvodákat, általános iskolákat (11 intézmény), és helyt ad más diáksport rendezvénynek is. Reggeltől estig folyik az úszás oktatása.

Rólunk:

A Margitsziget északi részén található Petőfi Sándor Napközis tábor az illusztris környezetének köszönhetően gyönyörű látványt nyújt, kitűnő feltöltődési hely.

A közel 30000 m²-en található gyermekmedence, ~250 fős szabadtéri színház, csúszdák, és egy 648 m2-es kőépület is.

Saját szervezésű, tematikus táboraink alatt a részvevő gyermekek beleáshatják magukat a színház világába hivatásos drámapedagógusok segítségével, megismerhetik és kipróbálhatják a különböző sportokat, illetve játékos mozgásprogramokon vehetnek részt. Az elmélyültebb, csendesebb programokra vágyó gyermekeknek pedig Kreatív-szigettel kedveskedünk, ahol fotós- és videós foglalkozás, kézműves foglalkozás alkotná mindennapjaikat.

Ezeken kívül egyéb események színtere is lehet, például esküvők, céges rendezvények, tréningek, gyermekzsúrok.

 

Központi elérhetőségek:

Cím:1138 Budapest, Margitsziget
Telefon: +36 1 329-1617

 

Terem- és eszközbérlés lista

Kapcsolattartó:

sportszervező
Deme Orsolya
tel: +36 1 329 16 17
mobil: +36 70 199 59 41
E-mail: demeorsolya@sport13.hu

Házirend:

Kedves Vendégünk!

A Margitszigeti Ifjúsági Tábor nyitva tartása idényjellegű, napközis rendszerben üzemel, hétköznaponként. Ezt a nyitvatartási időt egyes rendezvények módosíthatják.

Vendégeink zavartalan táborozását, szórakozását, tanulását és önképzését a közösségi és a társadalmi élet szabályainak megfelelően maguk is segíthetik.

A nem illő magatartás, a rendzavarás a táborból történő azonnali eltávolítást vonja maga után. A tábor területén a rendre és a tisztaságra az ott dolgozók és a pedagógusok, felügyelők figyelnek.

A berendezés a vendégek védelme alatt áll, megóvásáért a használók anyagilag felelősek. A berendezési és felszerelési tárgyakban okozott kárt a károkozónak meg kell térítenie.

A technikai felszereléseket (elektromos kapcsolótáblák, világítóberendezések, hangosítás stb.) csak a tábor munkatársai kezelhetik.

Az intézmény helyiségeire vonatkozó biztonságtechnikai és tűzvédelmi előírások minden vendégünkre kötelezőek. Az ezek be nem tartásából eredő károkért vendégeink teljes felelősséggel tartoznak.

A tábor egész területén a dohányzás szigorúan tilos.

A tábor területére kutyát behozni tilos.

A szándékosan vagy felelőtlenül okozott rongálásért a kár okozóját kártérítési kötelezettség terheli.

A táboroztatásban résztvevők testi épségéért, biztonságáért a felügyelők felelnek!

Különféle játékok, foglakozások, sportesemények csak a felügyelők engedélyével megengedettek.

A medence nem nyilvános fürdő. A medencében csak az úszómester jelenlétében lehet tartózkodni! A fürdőzők testi épségéért, biztonságáért az úszómester felel!

Vízbe ugrálni tilos! A vízben játék, labdázás csak az úszómester engedélyével megengedett.

A medencébe csak a lábmosó használata után lehet bemenni.

A tábor területén szerencsejátékot játszani nem szabad, pénzben kártyázni tilos.

A foglalkozás-vezetők kötelesek segíteni az élet-, baleset- és vagyonvédelmi előírások betartását, a takarékos működést. A résztvevőkért felelősséget vállaló felnőtt személy csak akkor távozhat a tábor területéről, ha a táborozók, csoportok tagjai már elhagyták a helyszínt.

A tábor dolgozóinak intézkedései a vendégekre kötelező érvényűek.

A tábort igénybevevőknek egészségének és testi épségének védelme érdekében a tábori programokon ne vegyenek részt, ne látogassák:

– lázas, továbbá fertőző gyomor-, bélrendszeri és betegségben szenvedő,

– nem begyógyult sebbel, fertőző betegségben szenvedő,

gyerekek, kísérők és hozzátartozók.

Aki a házirendet megsérti, figyelmeztetés után meghatározott időre vagy véglegesen kitiltható a táborból, s ellene akár hatósági eljárás is indítható. A házirend betartása közös érdekünk.

 

Nyilatkozatok, szabályzatok

Tűzvédelmi szabályzat

Petőfi Sándor Napközis Tábor (Margitszigeti Gyermektábor) története

 

Petőfi Sándor Gyermek-és Ifjúsági Tábor (Margitszigeti Gyermektábor) 1138 Budapest Margitsziget

hrsz: 23800/2

1949 évben került létesítésre, bontás nem történt, felújítása, beruházásai szinte folyamatosak. Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzatának margitszigeti napközis tábora 1949 óta fogadja a vakációzó kerületi gyerekeket. A kerület legrégebbi nyári napközis tábora Budapest egyik legfrekventáltabb területén került kialakításra a II. világháborút követően. 1983-ban modernizálták a kiszolgáló épületet, a konyhát és a medencét. 2016-ban részben átalakított és felújított, a Margitsziget északi részén található Petőfi Sándor Napközis tábor az illusztris környezetének köszönhetően gyönyörű látványt nyújt, kitűnő feltöltődési hely, ideális családi napok, céges rendezvények megszervezéséhez.
A közel 30 ezer m²-en gyermekmedence (105m², 120 cm mély), 250 fős szabadtéri színház, csúszdák, és egy 648 m 2-es kőépület is található, tágas, 132 m2-es ebédlővel (amely igény szerint berendezhető, legyen szó esküvőről, állófogadásról, tréningről stb.-), konyhával (amely tálalásra, és ételmelegítésre is alkalmas), két konferencia és tréning szobával, amelyek külön-külön, és összenyitva is használhatóak. Továbbá négy kisebb helyiség is található az épületen belül, amelyek kiválóan alkalmasak tárolásra és/vagy öltözésre is.
Az intézmény kiválóan alkalmas családi napok, céges rendezvények, konferenciák, esküvők, fogadások, koncertek, művészeti- és kulturális és/vagy sportesemények lebonyolítására, illetve 2017-ben új csatornarendszert telepítettek a sziget teljes hosszában. A Margitsziget északi részén található Petőfi Sándor Napközis tábor az illusztris környezetének köszönhetően gyönyörű látványt nyújt, kitűnő feltöltődési hely.

A korszerűsített margitszigeti táborban a modernkor igényeit kielégítő vízforgató berendezéssel ellátott medencét épített az önkormányzat és felújították a sportpályákat is.
Ennek köszönhetően a nyár folyamán 10 hét alatt összesen 1500 gyermek tud kulturált körülmények között vakációzni.

Rólunk:

Szeretné, ha gyermeke nem csak úszni tanulna meg, de sikeresebben is tudna beilleszkedni a mindenkori környezetébe is? Az úszásnak köszönhetően egy időben, két helyen mindkettőt elérhetik.

A kerület zöldövezetében, a Nővér utcában található egyik, valamint Újlipótvárosban a Radnóti utcában másik tanuszodánk. A létesítmények a XIII. kerületi óvodások és iskolások úszásoktatásának, gyógyúszásának a színhelyei.

Szabványméretű tanmedencék (12,5x6m), külön öltözőkkel várják az úszni vágyó gyermekeket. Érdeklődni, és jelentkezni a központi telefonszámokon lehet.

Az uszoda nem nyilvános fürdő, csak gyermek úszóoktatási tevékenységre alkalmas.

A sikeres úszásoktatás 4 alapvető alkotóeleme, amitől az oktató és a gyermekek egyfajta szimbiózist fognak alkotni. Játékos feladatok, versenyek, sok dicséret, mozgáskoordinációt fejlesztő gyakorlatok. Ezek mind egy úszásoktatás alkotó elemei.

Várunk, ha nem csak sodródni szeretnél az árral, hanem úrrá lenni rajta.

Központi elérhetőség:

Cím: 1136 Budapest, Radnóti Miklós utca 33-35.
(Bejárat a Gergely Győző utca felől.)

Kapcsolat:

Az uszoda átmenetileg zárva tart!

 

Kapcsolat:
sportszervező
Deme Orsolya
tel.:+36 1 329 1617
mobil:+36 70 199 5941
e-mail: demeorsolya@sport13.hu

Házirend:

Kedves Vendégünk!

A Radnóti Miklós utcai Tanuszoda délelőtt az iskolai és óvodai úszások függvényében, hétfőn-szerdán-pénteken 14.00 és 19.00 óra, kedd-csütörtökön 15.00 és 20.00, szombaton 9.00 és 12.30 óra között tart nyitva.

A víz hőfoka: 30-32 C, a vízmélység: 84 cm.

Az uszoda nem nyilvános fürdő, csak gyermek úszóoktatási tevékenységre alkalmas.

A sportszerűtlen magatartás, a rendzavarás az uszodából történő azonnali eltávolítást vonja maga után. Az uszoda területén a rendre és a tisztaságra az ott dolgozók és a kísérő pedagógusok figyelnek. Az iskolai úszásoktatás során az öltözői rendért a kísérő tanár a felelős.

Felelősséget (pénzért, értéktárgyért) csak az úszómesteri helyiségben elhelyezett tárgyakért vállalunk.

Az uszoda egész területén a dohányzás szigorúan tilos.

Az uszodába és udvarba kutyát behozni tilos.

Étel és italfogyasztás csak az uszoda előcsarnokában engedélyezett, az öltözőkben és a folyosókon szigorúan tilos!

A szándékosan vagy felelőtlenül okozott rongálásért a kár okozóját kártérítési kötelezettség terheli.

Kísérők, hozzátartozók az oktatás alatt az előtérben tartózkodhatnak. Ez alól kivétel a bemutató óra, amikor – az egészségügyi előírások betartása mellett – a kísérők is bemehetnek a medencetérbe.

A medencében gyermek csak az oktató jelenlétében tartózkodhat! Az oktatásban résztvevők testi épségéért, biztonságáért kizárólag az oktatók felelnek!

Vízbe ugrálni tilos! A vízben játék, labdázás csak az oktató engedélyével megengedett.

Az utcai cipőket az előtérben kell hagyni, a folyosóra és az öltözőkbe cipőben belépni tilos!

Az uszodatérbe csak zuhanyozás és a lábmosó használata után lehet belépni!

A fürdőruha és az úszósapka viselete az oktatott gyermekek részére kötelező!

Igény esetén vendégeink saját tulajdonú hajszárítójukat is használhatják, azonban az ebből eredő esetleges balesetekért, készülékben keletkezett meghibásodásért a felelősséget nem vállalunk. Amennyiben a saját hajszárító használatából eredően bármilyen kár keletkezik, azért annak használója / birtokosa teljes felelősséggel tartozik intézmény felé.

A fürdő szolgáltatásait igénybevevő gyerekek egészségének és testi épségének védelme érdekében a fürdőt kérjük, ne látogassák:

– lázas, továbbá fertőző gyomor-, bélrendszeri és bőrbetegségben szenvedő,

– nem begyógyult sebbel, fertőző betegségben szenvedő,

gyerekek, kísérők és hozzátartozók.

Aki a házirendet megsérti, figyelmeztetés után meghatározott időre vagy véglegesen kitiltható az intézményből, s ellene akár hatósági eljárás is indítható. A házirend betartása közös érdekünk

 

Nyilatkozatok, szabályzatok

Tűzvédelmi szabályzat

Radnóti utcai Tanuszoda története

 

Radnóti utcai Tanuszoda 1136 Budapest, Radnóti Miklós utca 33-35.

(hrsz: 25272/32)

Az új esztendőben befejeződik a 2-es számú tanuszoda építése a Radnóti Miklós utca és a Fürst Sándor utca sarkán. „(olvasható: Angyalföld 1977. 1. sz.)

A kerület déli részén, Újlipótvárosban élő és tanuló gyerekek úszásoktatása érdekében lett megépítve a Herman Ottó Általános Iskola udvarán. Amíg nem volt iskola, előtte ott egy üres telek volt, amit nyáron teniszpályának, télen felöntötték, és korcsolyapályának használtak. A Radnóti tanuszodában hetente kb. 700 fő ismerkedik az úszás alapjaival. A modern, Radnóti tanuszoda a kihelyezett testnevelésórákon túl helyet biztosít a gyógy-,testnevelés foglalkozásoknak, a jól szervezett úszótanfolyamoknak, valamint a diákolimpia versenyeinek is.

A felújított Radnóti Miklós utcai tanuszoda kiszolgálják a kerületi óvodákat, általános iskolákat (11 intézmény), és helyt adnak más diáksport rendezvénynek is. Reggeltől estig folyik az úszás oktatása.

 

Fejlesztések

2003 – rekonstrukció akusztikai megoldás nélkül
2005 – szellőzés korszerűsítése, hőközpont rekonstrukció, tervezés
2008 – átállás távfűtésről gázüzemre
2009 – fűtéskorszerűsítés
2010 – fűtéskorszerűsítés

Felújítások

2014 – vízgépészet, világítás, fűtés felújítás
2015 – bádogos szerkezetek felújítása, fűtési tartalékmotor beépítése
2017 – homlokzatszigetelés, külső nyílászárók cseréje, lapostető hő- és vízszigetelési munkák

Rólunk:

A Sporttelep 2 műfüves futballpályával rendelkezik, amelyek közül az egyik két különálló részként is használható.

Az épületen belül található bowling pálya, csocsó, illetve az emeleti részen egy tánc- és tornaterem is. Utóbbi egyik fala közel teljes felületében tükörrel borított.

A helyiség több célú felhasználásra is alkalmas, mint például önvédelmi sportok oktatása, RG edzés, zumba foglalkozás, funkcionális edzések (pl. TRX), de igény esetén székekkel is berendezhető, így alkalmassá válhat, akár kis csoportos foglalkozások (pl. szakmai továbbképzések, céges tréningek, stb.) lebonyolítására is.

Ha már jártál nálunk, akkor azért, ha pedig még nem, akkor pedig azért térj be hozzánk, hogy saját szemeddel győződhess meg arról, hogy nekünk valóban Van mozgásterünk!

Központi elérhetőségek:

Cím: 1138 Budapest, Újpalotai út 13.
Telefon: +36 1 349-7599

Kapcsolat:

A sporttelep látogatóit kérjük az alábbi vírushelyzet miatt módosított HÁZIREND betartására!

Nyitvatartás:

Hétköznapokon: 16.00-22.00
Hétvégén foglalkozások/bérlések függvényében

Ünnepi nyitvatartás: március 15. – ünnepnap – zárva 

 

Bowling
hétfőtől-péntekig: 15.00-23.00
szombaton: 10.00-23.00
vasárnap: 12.00-23.00

 

Terem- és eszközbérlés lista

Munkatársaink:

sportszervező
Jung Gergely
Telefon: +36 70 199 5942
E-mail: junggergely@sport13.hu

sportszervező
Divák Dávid
tel.: +36 1 329 1617
mobil: +36 30 440 3054
e-mail: divakdavid@sport13.hu

Programok:

Általános programok

Bowling (Újpalotai úti):
hétfőtől-péntekig: 15.00-23.00
szombaton: 10.00-23.00
vasárnap: 12.00-23.00

Szolgáltatásaink:

Pályabérlés:

Sportpálya bérlés


Divák Dávid
tel.: +36 1 329 1617
mobil: +36 30 440 3054
e-mail: divakdavid@sport13.hu

Házirend:

Kedves Vendégünk!

Általános információk:

  •  Az Újpalotai úti Sporttelep hétköznapokon 15:00 és 22:00 óra között tart nyitva, illetve rendezvényektől függően.
  • A pályát, termet az esemény / bérlés kezdetének időpontjában lehet elfoglalni és az esemény / bérlés végidőpontjában (a pálya, terem eredeti állapotát visszaállítva) kell átadni a következő használónak.
  • A pályára csak olyan cipőben lehet belépni, amely a burkolatot nem károsítja!
  • A pályára ételt, italt bevinni szigorúan tilos!
  • A kerékpárt, illetve a segédmotoros-kerékpárt a tulajdonos a kerékpártárolóban köteles elhelyezni!
  • Az intézmény közösségi célokat szolgál: a berendezések és a felszerelések védelmét, felelős használatát, a tisztaság és a rend megóvását minden vendégünktől elvárjuk. A nem rendeltetésből eredő szemét és szennyeződés takarítási díját a bérlő köteles megtéríteni.
  • A technikai felszereléseket (elektromos kapcsolótáblák, világítóberendezések, hangosítás stb.) csak az intézmény munkatársai kezelhetik.
  • A központra vonatkozó biztonságtechnikai és tűzvédelmi előírások minden vendégünkre kötelezőek. Az ezek be nem tartásából eredő károkért vendégeink teljes felelősséggel tartoznak.
  • Ittas és kábítószer hatása alatt álló személy a házban nem tartózkodhat.
  • Tizennyolc éven aluliaknak szeszesital nem árusítható, még rendezvényen sem.
  • Az intézmény egész területén szerencsejátékot játszani nem szabad, pénzben kártyázni tilos.
  • Az intézmény egész területén a dohányzás szigorúan tilos!
  • A szándékosan vagy felelőtlenül okozott rongálásért a kár okozóját kártérítési kötelezettség terheli.
  • A sportfoglalkozások, közösségek tagjai csak a vezető felügyeletével vehetnek részt a foglalkozásokon. A foglalkozás-vezetők kötelesek segíteni az élet, baleset- és vagyonvédelmi előírások betartását, a takarékos működést. A résztvevőkért felelősséget vállaló felnőtt személy csak akkor távozhat az intézményből, ha a csoport tagjai már elhagyták a foglalkozás helyszínét.
  • Az intézmény dolgozóinak intézkedései a vendégekre kötelező érvényűek.
  • A látogató, aki az Újpalotai úti Sporttelep területére belép, önkéntes és kifejezett beleegyezését adja ahhoz, hogy rendezvényen való részvétele esetén, annak során kép-, hang- és filmfelvétel készüljön róla. A résztvevő ezzel kapcsolatban az intézmény területére történő belépéssel kifejezetten hozzájárul ezen felvételek akár teljes egészének, akár részleteinek későbbi, a szervező és megbízottjai által készített reklámhoz, promócióhoz történő, valamint a Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat és a XIII. Kerületi Közszolgáltató Zrt. által kezelt honlapokon és közösségi oldalakon történő felhasználásához idő-, tér-, mód- és mértékbeli korlátozás és külön díjazás vagy értesítés nélkül. Minden résztvevő, aki a felvételeken feltűnik, csak a felvételen, csak a beleegyezésével nevesíthető.

Aki a házirendet megsérti, figyelmeztetés után meghatározott időre vagy véglegesen kitiltható az intézményből, s ellene akár hatósági eljárás is indítható. A házirend betartása közös érdekünk.

 

Nyilatkozatok, szabályzatok

Tűzvédelmi szabályzat

Újpalotai úti Sporttelep története

 

Újpalotai úti Sporttelep1131 Budapest, Új Palotai út 13.

(hrsz: 26085/1006).            (23505 m²- es területen helyezkedik el)

A Göncöl utca és az Újpalotai út által határolt területen került kialakításra már a 70-es években, mely több tíz éven keresztül kedvelt létesítménye volt a kerületi fiataloknak, a kezdetekben salakos, majd bitumenes, és az utóbbi időszakban már korszerű műfüves kézilabda pályákkal. A sporttelep kiszolgáló épülete lebontásakor emelték az új és modern épületet, helyet adva a földszinti részen a bowlingpályának és a büfének is. A 2004-ben átadott kitűnő minőségű (IV. generációs) műfűvel borított sporttelepen ma már található egy 65×40 méteres ún. „háromnegyedes” labdarúgó pálya (melyre keresztbe fel van festve két 40×20 méteres kézilabdapálya méretű pálya) és egy különálló 40×20 méteres kézilabdapálya méretű labdarúgópálya.

A sportcentrumot igénybe vevők nagy örömére elkészült (2006. december 7-i átadással) a sporttelep kiszolgáló épülete is. Az emeleti helyiségekben kapott helyet a 6 darab, egyenként 15 fős öltöző, a fitness -és kondícionálóterem szertárhelyiséggel, az irodák, a kazánházak, a gondnoki lakás, és a terasz.

A földszinten négysávos bowlingpálya, továbbá társalgó, büfé, sportszerraktár is épült.  A három műfüves pályán hetente 1000 fő sportol. A létesítmény a kerületi diáksport, szabadidősport és az utánpótlás-nevelés központi bázisává vált. Itt zajlanak a diákolimpia labdarúgó bajnokságai, a kispályás bajnokságok, emlékversenyek, villámtornák, kupák. (pl. Angyalföldi Sportiskola és Diáksport Egyesület, Németh László Gimnázium, amatőr kispályás labdarúgó bajnokságok, Vasárnaponként kispályás labdarúgó bajnokság)

A kihasználtsága magas, hetente 1000-1500 fő látogatja. A négysávos bowling pálya a szabadidősport céljait szolgálja. Hetente 250-300 fő látogatja.

Rólunk:

Szeretsz elvonulni a fővárosi zajoktól? Szeretsz visszaemlékezni iskolai tábori élményeidre? Gyermekeid számára is meg szeretnéd adni a lehetőséget a hasonló emlékekre?

Akkor irány a Velencei Gyermektábor, ahol a faházaknak, a területnek, és a környezetnek köszönhetően igazi táborélmény várja a strandtól pár perc sétára az oda látogatókat.

A Velencei-tó környezetének és élővilágának köszönhetően egész évben kiváló feltöltődést nyújt testnek és léleknek egyaránt, illetve számos rendezvénynek is helyszínéül szolgálhat.

A 190 férőhelyes tábor ideális gyermektáborok, rövidebb vagy hosszabb céges kirándulások, csapatépítések lebonyolítására, esküvők, zsúrok megrendezésére.

A táborban egyaránt megtalálhatóak a hangulatos faházaktól kezdve a kőépületen keresztül a játszótérig minden, amire szüksége lehet az odalátogatóknak.

 

Központi elérhetőségek:

Cím: 2481 Velence, Széchenyi út 13.
Telefon: +36 22 472 301

Kapcsolattartó:
sportszervező
Odor Gréta
tel: +36 1 329 16 17
mobil: +36-30/958-6543
E-mail: odorgreta@sport13.hu

Terem- és eszközbérlés lista

Szállásfoglalás – Üdülővezetőség:
06-20-911-7732
06-20-578-1180

E-mail cím:
kidkft58@gmail.com
szamotokft@gmail.com

 

Nyilatkozatok, szabályzatok

Tűzvédelmi szabályzat

 

Velencei Gyermek- és Ifjúsági Tábor (Velencei Gyermektábor) története

 

Velencei Gyermek- és Ifjúsági Tábor (Velencei Gyermektábor): 2481 Velence, Széchenyi  út 13.         

  hrsz: 1371/8                               (7754 m² területen helyezkedik el)

Velencei Gyermek és Ifjúsági tábor (hrsz: 1373 és 1371/8, mert 2 telken fekszik), 1966-os az első épület építési éve. A tábort még az 1970-es évek elején kezdték fejleszteni a kerületi tanács döntése értelmében.  Első ütemben az ebédlőt magában foglaló főépület került kialakításra, így 1973 végére például 4 és fél millió forintos költséggel egy korszerű, 250 személyt befogadó, kétszintes ebédlőt építettek. 1997-ben épült meg a rönkház, majd 2000-ben 5 új faházzal bővült a tábor. 2006-2007-ben adták át a patak túloldalán az  új kőépületet, mely 2017-2018-ban került felújításra. Ezzel egy időben aszfaltozott utakat, labdapályát, parkot is létesítettek. A XIII. kerületi tanács az angyalföldi úttörők nyári táborozását – a margitszigeti napközis tábor mellett – a kerület velencei úttörőtáborában is biztosította. Minden évben júniustól szeptemberig, kéthetes váltásban, kulturált környezetben tölthették el szabadidejüket az angyalföldi úttörők az ország egyik legnagyobb természetes tavának partján.  A 800-850 fős tábort 2 altáborra és 30 rajra osztották, korcsoportok szerint. A rajvezetők a kerület iskoláiból kerültek ki, 2 hetes turnusváltással.  A rajvezetők zenés sportprogramokkal, színjátszó, kézműves foglalkozásokkal, bábozással, szórakoztató előadásokkal kötötték le a táborozók figyelmét. A fejlesztés után már az évtized közepén közel 1000 kerületi úttörő tölthette kellemes környezetben a nyári szünetét itt. A tábor bővítése folyamatos: az új faházak építésével jelentősen növekedett a nyári táborozásban résztvevők száma, melynek eredményeképpen a tábori férőhelyek száma 190-re nőtt.

Minden évben a XIII. kerületi Gyermek-és Ifjúsági Önkormányzat (GYIÖK: Hazánkban 1996 óta működik a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzati Társaság (röviden: GYIÖT), mely összefogja a településszintű szervezeteket. A kerületi tagcsoport, a GYIÖK, kerületi szinten  képviseli az ifjúsági korosztály érdekeit. Aktív programszervező szerepet töltenek be a kerületi programokon, rendezvényeken képviselik a fiatal korosztályt, országos eseményeken képviselik a kerületet és véleményt nyilvánítanak a korosztályt érintő kérdésekben) lelkes csapata is 10 napot vakációzik a kerület egyik legszebb területén lévő táborban