XIII. kerületi Diáksport Kupa – Kispályás labdarúgó kupa – III. korcsoport fiú

Kispályás labdarúgó kupa – III. korcsoport fiú – 2024. március 11. – Újpalotai úti Sporttelep

Hétfőn a szeszélyes időjárással is dacolva folytatódtak a XIII. kerületi Diákolimpia Kispályás labdarúgó Kupa mérkőzései. A III. korcsoportban összesen 10 iskola indult, a márciusi versenyen pedig 9 iskola jelent meg az Újpalotai úti Sporttelepen.

A bajnokság végeredményét a megszokott módon az őszi és a tavaszi helyezések együttesen döntötték el. A versenyt végül magabiztosan az ősszel második, a tavasszal pedig első helyen végző, így 3 helyezési ponttal záró Németh László Gimnázium nyerte, utánuk 5 helyezési ponttal a Tomori iskola végzett. Az harmadik helyet végül az az Eötvös iskola szerezte meg, aki a tavaszi szereplést bár elrontotta (5. hely), de az őszi első helyüknek köszönhetően összetettben 6 helyezési pontot gyűjtött, ezzel pedig bronzérmesek lettek.