XIII. kerületi Diáksport Kupa – Kispályás labdarúgó kupa – II. korcsoport fiú

Kispályás labdarúgó kupa – II. korcsoport fiú – 2024. március 18. – Újpalotai úti Sporttelep

Hétfőn a II. korcsoportosokon volt a sor, hogy a XIII. kerületi Diákolimpia Kispályás labdarúgó Kupa a tavaszi fordulóján eldöntsék, ki lesz a kerület legjobbja. Napos, de hűvös idő várta a csapatokat az Újpalotai úti Sporttelepen, ahol végül 8 iskola vett részt a megmérettetéseken.

A bajnokság végeredményét a megszokott módon az őszi és a tavaszi helyezések együttesen döntötték el. A versenyt végül magabiztosan mind az őszi, mind pedig a tavaszi fordulót is megnyerő Csata iskola csapatra nyerte meg. A második helyen azonos helyezési pontszámmal (6 pont) két iskola végzett, ám a versenykiírás értelmében a helyezések eldöntéséhez ilyenkor az egymás elleni eredményt kell figyelembe venni. A két csapat ősszel egy 1-0-s mérkőzést játszott egymással, így az döntött a végső eredményről. Az összetettben így a második helyen a Hegedüs iskola, míg a harmadik helyen az Eötvös iskola csapata végzett.