− Előnevezés: 2024. április 8 – 18. között az  ONLINE NEVEZÉSI felületen
− Helyszíni regisztráció és csapatnévsor leadása 8:30 – 8:45

Verseny résztvevői:
−  Csapat összetétele:
– minimum 2 női + 2 férfi versenyző, maximum 4 női + 4 férfi versenyző.
– minimum 3 fő, maximum 7 fő 18. életévet betöltött és csak 1 fő 16. életévet betöltött csapattag.
− Kevesebb fővel vagy nem a kiírásnak megfelelő összetételben megjelent csapat, nem vehet részt a versenyben.
− Nem jogosult indulásra az a személy, aki tárgyévet megelőző év január 1. után a tollaslabda sportban bárhol fő- vagy mellékfoglalkozású edzői szerződéssel dolgozott vagy a szövetségi bajnokságban, versenyzőként indult.

Verseny lebonyolítása:
    − A nevezett csapatok számától függően, körmérkőzéses vagy vegyes rendszerben kerül lebonyolításra.
− Csoportmérkőzések, majd helyosztó mérkőzések döntik el a végső sorrendet.
− A csoportok a helyszínen sorsolással kerülnek kialakításra.
− A mérkőzések a csopostkörökben egy 11-es, a helyosztókon pedig egy 21-es szettből állnak.
− Versenyszámok minden mérkőzés során: 1 női és 1 férfi egyéni, 1 női és 1 férfi páros és 1 vegyes páros. A játékosok egy körben maximum 2 meccset játszhatnak.
− A helyezéseket azonos csapat győzelemszám esetén, a csapatmérkőzésen belüli győzelmek száma határozza meg, ha ez is azonos akkor az egymás ellen elért eredmény dönt.
− A pályára szólítás követően 2 perc elteltével, ha a játékos nem jelenik meg játékra alkalmas módon, akkor a mérkőzés elvesztett mérkőzésként kerül bejegyezve.
    − Pontozás: az 1-6 helyezett a helyezésnek megfelelő pontszámokat kapja, a többi induló, a csoportjában elért helyezés és a csoport első végső helyezése alapján.