XIII. kerületi Diákolimpia - Kispályás labdarúgó Kupa - Tavaszi forduló - III. korcsoport

Kellemes, tavaszias időjárással folytatódott március 13-án a XIII. kerületi Diákolimpia Kispályás labdarúgó Kupa tavaszi fordulóinak sora. A III. korcsoportosok mezőnyében indult a legtöbb iskola, összesen 10 intézmény. A tavaszi fordulón 8 iskola jelent meg az Újpalotai úti Sporttelepen, így az őszi lebonyolításhoz képest történtek változások. Hétfőn két négyes csoportban mérkőztek meg egymással a csapatok, majd a csoportok első és második helyezettjei bejutottak az elődöntőkbe, a győztesek pedig a döntőben csaphattak össze.

A bajnokság végeredményét a megszokott módon az őszi és a tavaszi helyezések együttesen döntötték el. Nagy izgalmakat hozott a tavasz, mert több csapat is sokkal jobban szerepelt az őszi formájához képest, mások pedig épp ellenkezőleg teljesítettek. Sokáig nyílt volt a küzdelem. Végül az őszi negyedik helyezett Pannónia a tavaszi győzelmének köszönhetően összetettben is az első helyen végzett. A Németh László Gimnáziumnak és az Eötvös iskolának a két fordulót követően ugyanannyi helyezési pontja lett (NLG 1+5=6, Eötvös 3+3=6), az egymás elleni mérkőzések pedig mindkét alkalommal döntetlent hoztak. Így következő szemponként maradt a mérkőzésekért járó több szerzett pont. E tekintetben a Németh László Gimnázium bizonyult jobbnak, akik végül a második helyen zárták a bajnokságot. Az Eötvös iskola pedig a harmadik helyet szerezte meg.