Diákolimpia - Kispályás labdarúgó Kupa - III. korcsoport

Március 19-én a zord hideg és a télies idő sem állhatta útját a III. korcsoportosoknak, akik a XIII. kerületi Diákolimpia Kispályás labdarúgó Kupa tavaszi fordulójának mérkőzéseit játszották le az Újpalotai úti Sporttelepen.

A gyerekek és tanáraik is felkészültek az időjárás viszontagságaira: sokan melegítőben, kesztyűben, sapkában léptek pályára.

A csapatok a selejtezőben három csoportban körmérkőzést játszottak egymással, majd a csoportok első helyezettjei szintén körmérkőzéssel döntötték el a forduló 1-3. helyét.
A csoport másodikak a 4-6., míg a csoportok harmadik helyezettjei a 7-9. helyért küzdöttek.

A bajnokság végeredményét a megszokott módon az őszi és a tavaszi helyezések együttesen döntötték el.
A kerületi győztes végül – az ősszel a 2., tavasszal az 1. helyen végző – Németh László Gimnázium lett.
A második helyen a Hegedüs Géza Általános Iskola „A” csapata, a harmadik helyen pedig a Pannónia Általános Iskola csapata végzett.